Otwarcie naboru zgłoszeń do Nagrody im. Kazimierza Twardowskiego

Fundacja Academicon ustanowiła nagrodę za najlepszą książkę filozoficzną roku. Od dzisiaj można zgłaszać książki do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w Światowy Dzień Filozofii 2023, podczas uroczystej gali.

Academicon zaprasza wydawnictwa i instytucje naukowe do nadsyłania zgłoszeń do konkursu na najlepszą książkę filozoficzną roku 2022. Eliminacjom patronuje Kazimierz Twardowski, wybitny filozof, a przy tym zapalony popularyzator nauki.

Do konkursu może zostać zgłoszona praca z zakresu filozofii, która została opublikowana w języku polskim w roku poprzedzającym rok zgłoszenia do Nagrody i jest to jej pierwsze wydanie. Szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu znajdziecie w Regulaminie.

Tegoroczne eliminacje stanowią pierwszą edycję konkursu, który planujemy organizować co roku. Co roku też ogłoszeniu zwycięzcy w Światowy Dzień Filozofii towarzyszyć będzie uroczysta gala z wydarzeniami towarzyszącymi. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 30 marca, a ogłoszenie wyników nastąpi 16 listopada.

Całe wydarzenie jest organizowane w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna Odpowiedzialność Nauki 2022”.

Dla zwycięzcy jest przewidziana nagroda o wysokości 40 tys. zł. Więcej informacji można znaleźć na: https://nagroda-twardowskiego.pl/

Print Friendly, PDF & Email
classic-editor-remember:
block-editor

IFiS PAN

Log In

Create an account
Europejski Sondaż Społeczny | European Social SurveyEuropejski Sondaż Społeczny | European Social Survey