Nie)skuteczność sankcji. Porównanie przypadków Białorusi i Wenezueli

Dyskusja na temat zasadności sankcji trwa od dawna, ale ostatnio kwestia ta stała się bardzo aktualna. W ramach projektu „Autorytaryzm zagrożony. Reżim białoruski po 2020 roku w perspektywie porównawczej”*, badacze IFiS PAN Piotr Rudkouski i Piotr Lichacz przeprowadzili polityczną i etyczną analizę polityki sankcji, uwzględniając doświadczenie Wenezueli. Analiza nie udzieli definitywnych odpowiedzi na pytanie o sens sankcji, ale pozwoli spojrzeć na nie w szerszej perspektywie.

Prezentacja i dyskusja będą w dwóch językach: białoruskim i polskim. Wstępnie zakładamy, że uczestnicy będą rozumieć oba języki, ale w razie potrzeby będzie tłumaczenie.

Zainteresowanych udziałem w dyskusji prosimy zarejestrować się klikając link: https://forms.gle/2vTq8n2jxtV9jeoX9

Będzie też transmisja online. Link opublikujemy później w sieciach społecznościowych, a także Telegramie: https://t.me/belsolidarity_news

GDZIE: Hoża 41, lok 2, Warszawa

KIEDY: 15 lutego, godz. 17.00

* Analiza została przeprowadzona w ramach projektu badawczego „Autorytaryzm zagrożony. Reżim białoruski po 2020 roku w perspektywie porównawczej”, który jest realizowany w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR)

Print Friendly, PDF & Email
classic-editor-remember:
block-editor

IFiS PAN

Log In

Create an account
Europejski Sondaż Społeczny | European Social SurveyEuropejski Sondaż Społeczny | European Social Survey