INFLACJA W ŻYCIU CODZIENNYM POLAKÓW – KONKURS NA DZIENNIKI I PAMIĘTNIKI

Po wielu latach przerwy w Polsce pojawiła się dwucyfrowa inflacja, a wzrost cen w ciągu roku wyniósł w październiku 17,9%. Chcielibyśmy się dowiedzieć, co to oznacza w Waszym życiu codziennym? Czy coś się zmieniło i w jakim stopniu? Z czego musieliście zrezygnować, a z czego zrezygnować absolutnie nie chcecie? A może należycie do tej grupy, która inflacji nie odczuwa i się nią specjalnie nie przejmuje? Jak walczycie z inflacją, a może zamiast walczyć staracie się ją oswoić? Czy macie kredyt, a jeśli tak to jak radzicie sobie z ratami? Co robicie z oszczędnościami? Czy inflacja skłania Was bardziej do oszczędzania czy wydawania pieniędzy? Co z waszymi wynagrodzeniami, dostaliście podwyżki czy też nie możecie się ich doczekać? Jeżeli prowadzicie firmę, to jak zmieniają się Wasze koszty i czy zmieniacie lub planujecie zmieniać ceny? Co z waszymi planami na przyszłość? Czy w związku z drożyzną się czegoś obawiacie, a jeśli tak to czego? Podsumowując: jak inflacja wpłynęła na Waszą codzienność? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Chcielibyśmy też dzięki Wam zobrazować inflację i to co o niej myślicie. Gdzie ją widzicie? Czy wzrost cen jest obecny w waszych rozmowach rodzinnych, w pracy, w waszych mediach społecznościowych? Czy kogoś  obwiniacie za wzrost cen? Czy waszym zdaniem ktoś korzysta na inflacji, a jeżeli tak to kto? A kto najwięcej traci? Wszystkie skojarzenia mile widziane.

Przewidujemy następujące nagrody za najlepsze prace (kwoty netto):

  • I nagroda – 5000 zł
  • II nagroda – 4000 zł
  • III nagroda – 3000 zł
  • Pięć wyróżnień – po 1500 zł
  • Nagroda Rektora SGH dla prowadzących własną działalność/właścicieli małych firm – 3000 zł

Zasady Konkursu są proste: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj, jak wygląda Twoje życie codzienne. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub analogiczną objętość wpisów na blogu. Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tego, co się zmieniło w Twoim życiu wraz z inflacją. Zależy nam na szczerości. Gwarantujemy anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenia, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna. Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów oraz sukcesów odtworzymy obraz życia codziennego mieszkańców Polski i to jak radzą sobie z inflacją.

Wyślij pracę oraz dołącz skan podpisanego oświadczenia (poniżej) i wypełniony kwestionariusz (poniżej). Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące konkursu zadane drogą mailową lub telefonicznie pod numerem 512 748 274.

Komplet dokumentów prześlij do 20 marca 2023 r.

  • mailem: pamietniki@sgh.waw.pl (preferowana)
  • pocztą tradycyjną: Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje Jury powołane przez organizatorów. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach. Zastrzegamy sobie prawo do redakcji tekstów i ewentualnych skrótów. Autorzy mogą zastrzec swoje nazwiska do wiadomości organizatorów, a nadesłane prace opatrzyć godłem. Nadesłane prace nie będą zwracane, po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane. 

W załączeniu odezwa a więcej szczegółowych informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://ssl-kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/IGS-KES/Strony/pamietniki.aspx

Print Friendly, PDF & Email
classic-editor-remember:
block-editor

IFiS PAN

Log In

Create an account
Europejski Sondaż Społeczny | European Social SurveyEuropejski Sondaż Społeczny | European Social Survey