II Festiwal Filozofii

II Festiwal Filozofii to kontynuacja cieszącej się dużym zainteresowaniem I edycji święta myślenia, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja i udostępnienie filozofii dla szerokiego grona odbiorców.II Festiwal Filozofii składa się z różnorodnych i interdyscyplinarnych wydarzeń o tematyce filozoficznej. Oferta Festiwalu skierowana jest do osób w każdym wieku i zawiera prócz wykładów, debat i warsztatów prowadzonych przez najwybitniejsze osobistości ze świata polskiej i zagranicznej filozofii, również koncerty, formy teatralne, performance filozoficzny, projekcje filmowe, wystawę edukacyjną czy spotkania z popularyzatorami filozofii.

Główne dni festiwalowe (piątek-niedziela) poprzedzone zostaną cyklem warsztatów dla młodzieży z bydgoskich szkół średnich oraz podstawowych. Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się także debata oksfordzka, w której uczniowie bydgoskich liceów będą dyskutowali na filozoficzne tematy.

W ramach Festiwalu ogłoszone zostały trzy konkursy: 1) na stypendium dla młodych osób zajmujących się filozofią; 2) na esej popularnofilozoficzny; oraz 3) na wizualne przedstawienie koncepcji filozoficznej. Oprócz tego zostanie wydany specjalny numer czasopisma popularnofilozoficznego „Piąte Piętro”. Do istotnych, długofalowych działań należy również nagranie cyklu mini-wykładów filozoficznych z udziałem gości festiwalowych, który zostanie udostępniony w Internecie.

Więcej tutaj https://koherencje.pl/festiwal…/ii-festiwal-filozofii/.

Print Friendly, PDF & Email
classic-editor-remember:
block-editor

IFiS PAN

Log In

Create an account
Europejski Sondaż Społeczny | European Social SurveyEuropejski Sondaż Społeczny | European Social Survey