Seminarium naukowe projektu „Świadectwa wojny”
Seminarium naukowe projektu „Świadectwa wojny”
Druga runda wywiadów: pierwszy raport z badań terenowych
11.09.2024, 18:00, zoom
Od początku naszego realizowanego od marca 2022 projektu dokumentacyjnego jego założeniem była longitudalność badania. Chciałyśmy po jakimś czasie wrócić do naszych rozmówczyń i dowiedzieć się, co działo się z nimi od naszego pierwszego spotkania, a także czy i jak zmieniło się ich postrzeganie wojennego i uchodźczego doświadczenia. Po uzyskaniu finansowania na kolejny etap pracy w projekcie rozpoczęły się prace nad metodologią wywiadów powrotnych, a same nagrania ruszyły w kwietniu 2024 r. Chciałybyśmy spotkać się z co najmniej połową naszych oryginalnych rozmówczyń, ale już teraz widzimy, że prawdopodobnie wywiadów będzie więcej. Na chwilę obecną zespoły polski i ukraiński nagrały łącznie ponad 70 wywiadów. Podczas seminarium badaczki nagrywające wywiady opowiedzą o swoich pierwszych doświadczeniach rozmów powrotnych.
Uczestniczki seminarium:
dr Olena Kondratiuk, członkini zespołu polskiego projektu. Antropolożka, doktor nauk historycznych, kierowniczka Wydziału Etnologii w Państwowym Centrum Naukowym Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przed Katastrofami Technologicznymi.
dr Iryna Piatnickowa, członki zespołu ukraińskiego projektu. Historyczka, doktor nauk historycznych, pracowniczka naukowa Donieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stusa. W 2022 r. rezydentka w Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej we Lwowie.
Prowadzenie: dr hab Anna Wylegała, kierowniczka polskiej części projektu “Świadectwa wojny”.
Seminarium odbędzie się w języku polskim i ukraińskim (bez tłumaczenia).
Prosimy o rejestrację pod adresem: publicrelations@ifispan.edu.pl. Po rejestracji otrzymają Państwo link do spotkania na platformie zoom.
- classic-editor-remember:
- block-editor