Konkurs na stanowisko asystent naukowy w projekcie “Protest as a Democracy Test: Protest Culture under Transformation and as a Transformative Power (ProTest)“

Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk ogłasza
konkurs na stanowisko asystent naukowy w projekcie
“Protest as a Democracy Test: Protest Culture under
Transformation and as a Transformative Power (ProTest)“
kierowanym w IFIS PAN przez dr Piotr Kocybę
Liczba stanowisk: 1
Wymiar etatu: 3/4
Warunki zatrudnienia:
● umowa o pracę na czas określony, łącznie na 30 miesięcy,
● wynagrodzenie w wysokości: 9.300 – 9.600 zł (kwota brutto),
Możliwość rozpoczęcia pracy: od 1 lipca 2025 r.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 14 czerwca 2025 r. w formie elektronicznej na adres: konkurs@ifispan.edu.pl (kopia: piotr.kocyba@ifispan.edu.pl) z dopiskiem w tytule: „Asystent ProTest”.
Dodatkowych informacji udziela: dr Piotr Kocyba, piotr.kocyba@ifispan.edu.pl
Konkurs będzie przebiegał w 2 etapach. W pierwszym etapie Komisja Konkursowa dokona wstępnej oceny kandydatów/ek na podstawie złożonych dokumentów. Najwyżej ocenione osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, stanowiącą drugi etap konkursu.
W przypadku małej liczby kandydatów/tek spełniających kryteria konkursu, rezerwuje się prawo przedłużenia terminu składania dokumentów i przesunięcie terminu rozmów kwalifikacyjnych. W przypadku rezygnacji wyłonionego/ej kandydata/tki, rezerwuje się prawo wskazania kolejnej osoby z listy rankingowej.
Rozmowy kwalifikacyjne planowane są 16 i 17 czerwca 2025 r. w siedzibie Instytutu (Warszawa, Nowy Świat 72) lub za pośrednictwem platformy Zoom.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż 23 czerwca 2025 r., a wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie https://ifispan.pl/category/oferty-pracy/konkursy/.
Informacje o projekcie:
Projekt ProTest ma na celu zbadanie wpływu procesów de-demokratyzacji na kultury protestu w różnych typach demokracji: skonsolidowanych, nowych i rozwijających się. W ramach projektu będzie analizowane, w jaki sposób te procesy kształtują wzorce protestów, a także jak te wzorce wpływają na reprezentację obywateli w agendach politycznych.
Projekt łączy interdyscyplinarne podejście i pluralizm metodologiczny, w tym analizę dokumentów prawnych, grupy fokusowe, analizę sieciową oraz analizę dyskursu i danych wizualnych.
Celem jest lepsze zrozumienie ról kultury protestu w promowaniu lub ograniczaniu demokracji, a także znaczenia mediów i różnic pokoleniowych w mobilizacji społecznej.
Osoba zatrudniona na stanowisku asystenta będzie brała udział w realizacji badania ProTest w Polsce.
- classic-editor-remember:
- block-editor