Grant NPRH – spotkanie

Serdecznie gratulujemy dr Alicji Bielak, Postdoctoral Researcher w zespole badawczym Centre for the History of Renaissance Knowledge & ERC KnowStudents Team, uzyskania grantu w ramach konkursu Dziedzictwo narodowe, organizowanego przez Narodowy Program Rozwoju Humanistyki (NPRH). Temat grantu:

Poeta, Lekarz i Dyplomata na dworze rodu Radziwiłłów. Krytyczne wydanie korespondencji Daniela Naborowskiego.

Zapraszamy na spotkanie dot. prezentacji projektu przez Alicję Bielak (IFiS PAN) i Wojciecha Kordyzona (Uniwersytet Warszawski) w środę 26 stycznia 2022 roku o godzinie 15:00 na platformie Zoom.

Link do spotkania na Zoomie zostanie udostępniony tutaj w najbliższy wtorek (tj. 25 stycznia)

OPIS

Główny cel projektu “Poeta, Lekarz i Dyplomata na dworze rodu Radziwiłłów. Krytyczne wydanie korespondencji Daniela Naborowskiego”(finansowanej przez KPRH) to zebranie i publikacja krytycznego wydania korespondecji Daniela Naborowskiego (1573-1640) w dwóch formach: tradycyjnym wydrukowanym wydaniu i standardzie krytyków TEI al cyfrowe wydania. Skupienie się na trzech scenach działalności Naborowskiego (literatura, medycyna, dyplomacja) ma pokazać jego szerokie zainteresowania i sieć kontaktów. Dziś postać ta kojarzy się głównie z jego poezją, która w jego czasach nie doczekała się publikacji. Po studiowaniu prawa i medycyny w Wittenberdze, Bazylei, Orleanie i Padwie poświęcił się służbie dyplomatycznej dla rodziny Radziwiłłów. Śledząc jego kontakty i podróże, można zobaczyć w jego listach i wierszach wpływ nowej poetyki i idei naukowych, których miał okazję poznać podczas studiów i misji dyplomatycznych. Staranna analiza sieci i trajektorii podróży Naborowskiego rzuci nowe światło na jego życie intelektualne oraz, szerzej, na transfer wiedzy, który odbywa się dzięki takim liczbom.

Print Friendly, PDF & Email
classic-editor-remember:
block-editor

IFiS PAN

Log In

Create an account
Europejski Sondaż Społeczny | European Social SurveyEuropejski Sondaż Społeczny | European Social Survey